Fotowoltaika dla firmy

fotowoltaika dla firm nysaRosnąca cena energii elektrycznej ma bezpośredni wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstwa, które musi się liczyć z wyższymi kosztami produkcji. Dlatego chcąc utrzymać cenę swoich produktów, a jednocześnie wyprzedzić konkurencję warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę dla firm. Fotowoltaika dla firm to instalacja samodzielnej elektrowni słonecznej, dzięki której możemy pokryć dzienne zapotrzebowanie obiektu na prąd w 90%, a nawet 100%. Niezależność energetyczna wraz z możliwością samodzielnego magazynowania nadwyżek wygenerowanej energii pozwala firmie utrzymać niskie koszty produkcji, jednocześnie zwiększając jej konkurencyjność na rynku.

Fotowoltaika dla firmy w wariancie on-grid

Fotowoltaika dla firmy w wariancie on-grid to alternatywa, która umożliwia magazynowanie nadwyżek energii elektrycznej w sieci energetycznej oraz ich odbiór w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na prąd. (Ustawa z 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw) Wariant on-grid zapewnia przedsiębiorstwu stabilność dostaw prądu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, jak i ewentualnych przestojów instalacji fotowoltaicznej.

Czy fotowoltaika dla firmy w wariancie on-grid jest korzystna z perspektywy przedsiębiorstwa?

Zgodnie z wcześniejszymi przepisami firma nie mogła magazynować nadwyżek wygenerowanej energii w sieci, a jedynie je sprzedawać. W konsekwencji, w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na prąd klient biznesowy nie mógł skorzystać z wygenerowanych przez siebie nadwyżek, ale musiał zakupić prąd od zakładu energetycznego. To znacząco obniżało opłacalność inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zmiana ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw zmienia ten stan rzeczy, sprawiając, że fotowoltaika dla firmy jest nie tylko korzystna, ale przede wszystkim opłacalna.

Fotowoltaika dla firmy – Nysa

Przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie miasta Nysa oraz w innych punktach województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego zachęcamy do kontaktu. SUN-POWER to dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki dla firmy. Na potrzeby Klientów projektujemy, montujemy i serwisujemy instalacje fotowoltaiczne o zróżnicowanej mocy. Oferujemy indywidualny dobór komponentów, co pozwala na realizację każdego projektu z zachowaniem najkorzystniejszych dla Klienta warunków finansowych. Wszystkie instalacje dla firm budujemy w oparciu o najbardziej zaawansowane dostępne technologie. To pozwala nam realizować bardziej stabilne i wydajne projekty energetyczne.

Zadzwoń